Tom Cruise nderohet me çmimin më prestigjioz në Festivalin e Filmit në Kanë

Mediale Vip

Tom Cruise nderohet me çmimin më prestigjioz në Festivalin e Filmit në Kanë

Më: 19 maj 2022 Në ora: 16:03
Tom Cruise

Tom Cruise u prit me një sërë ovacionesh në Festivalin e Filmit në Kanë, ku u nderua me çmimin Palme d'Or.

Ylli i "Top Gun: Maverick" u përlot nga Palma e Artë, që është çmimi më prestigjioz në festivalin vjetor të filmit.

"Faleminderit për kohën tuaj. Unë i bëj këto filma për të gjithë ju”, tha ylli i Hollivudit para audiencës.

Cruise gjithashtu vlerësoi bashkëpunëtorët e tij në Paramount për filmin.

“Ata të gjithë punuan shumë për ta sjellë këtë në ekranin e madh dhe është një ëndërr të jesh këtu. Nuk do ta harroj kurrë këtë mbrëmje”, tha ai.

Presidenti i festivalit, Pierre Lescure, i dorëzoi Cruise çmimin që i është dhënë vetëm 15 personave në të kaluarën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat