​Vdes aktori Ray Liotta

Mediale Vip

​Vdes aktori Ray Liotta

Më: 26 maj 2022 Në ora: 18:55
Ray Liotta

Aktori i Goodfellas Ray Liotta ka vdekur në moshën 67-vjeçare.

Mësohet se ai vdiq në gjumë në Republikën Dominikane. Ai po xhironte një film të quajtur Ujërat e rrezikshme, sipas faqes së shou bizit Deadline.

E fejuara e tij Jacy Nitolo thuhet se ishte me të teksa ai punonte në projektin e tij të fundit.

I lindur në Newark, New Jersey në dhjetor 1954, Liotta luajti gjithashtu Joe Jackson pa këpucë në Field of Dreams dhe Tommy Vercetti në Grand Theft Auto: Vice City.

Pasi u braktis në një jetimore si foshnjë, ai u birësua në gjashtë muaj nga nëpunësja e qytetit Mary dhe pronari i dyqanit të pjesëve të automjeteve Alfred Liotta.

Karriera e tij ka kaluar një ringjallje. Projektet e fundit përfshinin The Many Saints of Newark, Marriage Story dhe No Sudden Move.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat