Avokati i Amber Heard e quan Johnny Depp ‘përbindësh’

Mediale Vip

Avokati i Amber Heard e quan Johnny Depp ‘përbindësh’

Më: 27 maj 2022 Në ora: 20:44
Johnny Depp dhe Amber Heard

Argumentet përfundimtare janë duke u dëgjuar në seancë në gjyqin e shpifjes Johnny Depp kundër Amber Heard.

Të premten (27 maj), avokatët përkatës të ish-çifti filluan të paraqesin vërejtjet e tyre përfundimtare në gjyqin në vazhdim në Fairfax të Virxhinia, duke përmbledhur shumë nga akuzat e të dyja palëve deri më tani që nga fillimi i procedurave më 11 prill.

“Ju ose i besoni të gjitha, ose asgjë”, tha avokatja e Depp, Camille Vasquez, për akuzat e Heard për abuzim kundër Depp.

“Ose ajo është viktimë e abuzimit vërtet të tmerrshëm ose është një grua që është e gatshme të thotë absolutisht çdo gjë”, tha ajo.

Ajo gjithashtu akuzoi Heard, për “mizori të thellë” dhe se erdhi “në këtë sallë gjyqi e përgatitur për të dhënë performancën e jetës së saj dhe ajo e dha atë”.

Avokati i aktores së “Aquaman”, Ben Rottenborn, në anën tjetër tha pjesërisht gjatë fjalëve të tij përmbyllëse, “Nëse ai e abuzoi një herë, Amber fiton” dhe akuzoi Depp se kishte “pothuajse të gjithë” dëshmitarët e tij në listën e pagave.

“Le të shohim përbindëshin. Le të shohim përbindëshin në mish”, shtoi Rottenborn, përpara se të shfaqte videon e Depp duke përplasur kabinetet në kuzhinën e ish-çiftit, shkruan People.

Depp po e padit Heardin për 50 milionë dollarë dëmshpërblim për shpifje në lidhje me një op-ed të dhjetorit 2018 që ajo shkroi për paraqitjen e akuzave për abuzim, megjithëse nuk e përmendi atë me emër në artikull.

Nga ana tjetër, Heard po e kundërshton atë për shpifje, duke kërkuar 100 milionë dollarë dëmshpërblim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat