Sërish telashe për bashkëshortin e Nicki Minaj, ja për çfarë bëhet fjalë

Mediale Vip

Sërish telashe për bashkëshortin e Nicki Minaj, ja për çfarë bëhet fjalë

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 20:13
Nicki Minaj me bashkëshortin e saj

Prokurorët federalë kanë bërë thirrje që bashkëshorti i Nicki Minaj  të përballet me 15 muaj burg pasi nuk është regjistruar si shkelës i ligjit në Kaliforni . 

Sipas dokumenteve të gjykatës, Kenneth Petty, nuk ka arritur të regjistrohet si shkelës seksual që kur u transferua në Golden State me Minaj në vitin 2019,  raporton Daily Mail.

Ligji dikton që ai duhet të regjistrohet sa herë që lëviz pas një dënimi për përdhunim në tentativë të një vajze 16-vjeçare që ai sulmoi në qytetin e Nju Jorkut në vitin 1994 .

“Duke qenë i dënuar më parë për tentativë përdhunimi, i pandehuri me vetëdije nuk arriti të regjistrohej si shkelës seksual pasi u transferua në Kaliforni”, thanë prokurorët në një dosje të fundit.

“Koha e mungesës së regjistrimit të [të pandehurit] është shqetësuese, duke pasur parasysh se ndodhi kur [i pandehuri] filloi të dilte me gruan e tij, la punën e tij, u transferua në Los Anxhelos dhe adoptoi një mënyrë jetese të pasur.” 

Petty do të paraqitet në një seancë dëgjimore më 6 korrik, ku prokurorët argumentuan gjithashtu se ai duhet të paguajë një gjobë prej 55,000 dollarësh.  Minaj ka insistuar në mënyrë të përsëritur se Petty ishte dënuar gabimisht dhe pretendoi se viktima, Jennifer Hough, tani 43 vjeç, kishte planifikuar t’i shkruante një letër një gjyqtari duke hequr dorë nga deklaratat e saj.

Hough mohoi pretendimet dhe ngriti një padi kundër çiftit, duke thënë se ata u përpoqën t’i paguanin asaj 500,000 dollarë për të marrë përsëri dëshminë e saj të vitit 1995 dhe dyshohet se e kërcënuan atë dhe familjen e saj kur ajo refuzoi. Padia, nga e cila Minaj u hoq në janar, kërkon dëme të paspecifikuara dhe pretendon se Petty ka kryer ngacmime, frikësim të dëshmitarëve dhe shkaktim të qëllimshëm të shqetësimit emocional.

Ashtu si Petty dhe Minaj, Jennifer u rrit në lagjen e Xhamajkës së Jugut në Queens, ku u rrit nga një grua që e adoptoi atë si foshnjë, tha ajo për Daily Beast .

Ajo ishte 16 vjeç kur sulmi i supozuar ndodhi pasi Petty iu afrua ndërsa ajo po shkonte në shkollë më 16 shtator 1994.

Petty dyshohet se doli pas saj, e goditit me një objekt në shpinë dhe i tha asaj që të ‘vazhdonte të ecte’ ndërsa ai e çonte në shtëpinë e tij, sipas të dhënave të gjykatës të siguruara nga The Blast .

Sapo mbërritën, Petty e detyroi atë të ngjitej lart dhe filloi ta përdhunonte me thikë para se ajo të arrinte të shpëtonte pasi e goditi me një shishe, thuhet në të dhënat. Jennifer raportoi menjëherë incidentin dhe shkoi në një spital për ekzaminim. Kur u kthye në shtëpi, ajo tha se nëna e saj adoptuese i tha: “Më fal që u përdhunove, por duhet të kishe bërtitur’.

Petty mohoi akuzat e Jennifer-it kur u arrestua, duke u thënë hetuesve: “Unë nuk bëra asgjë”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat