Amber Heard zyrtarisht do duhet t’ia paguajë aktorit Johnny Depp 10 milionë dollarë

Mediale Vip

Amber Heard zyrtarisht do duhet t’ia paguajë aktorit Johnny Depp 10 milionë dollarë

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 07:03
Amber Heard

Amber Heard është zyrtarisht në kërkim të 10.35 milionë dollarëve pasi Johnny Depp fitoi gjyqin kundër shpifjeve.

Ajo do të duhet të postojë një obligacion për atë shumë, plus interesin, nëse dëshiron të apelojë, sipas një urdhri me shkrim të dorëzuar të premten, shkruan fox.

Pas një gjyqi gjashtë-javor në Fairfax, Virxhinia, një juri i dha Depp-it 10 milionë dollarë si dëmshpërblim dhe 5 milionë dollarë si dëmshpërblim, duke gjetur se Heard e kishte shpifur atë duke iu referuar vetes si viktimë e abuzimit në familje në një shkrim të Washington Post.

Dëmet ndëshkuese u reduktuan në 350,000 dollarë në përputhje me ligjin e Virxhinias, duke e çuar totalin në 10.35 milion dollarë.

Gjatë një seance të shkurtër dëgjimore të premten, gjykatësi Penney Azcarate ka theksuar se të dy gjykimet do t’i nënshtrohen interest prej 6 përqind në vit.

Gjykatësi tha se nëse Heard dëshiron të apelojë, ajo duhet të vendosë një garanci për gjykimin e plotë prej 10.35 milionë dollarësh, plus 6% interes në vit, sipas një burimi të afërt me ekipin e Depp.

Një përfaqësuese e aktores së “Aquaman” tha se ajo ende planifikon të apelojë.

Heard ka 30 ditë për të paraqitur njoftimin e saj të apelit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat