​Brad Pitt zbulon për cilin film të tij ka më shumë turp

Mediale Vip

​Brad Pitt zbulon për cilin film të tij ka më shumë turp

Më: 27 qershor 2022 Në ora: 23:09
​Brad Pitt

Ylli i Hollywood-it është i njohur për karrierën e pasur në film, duke përfshirë Interview With The Vampire, Legends of the Fall, 12 Monkeys, Inglourious Basterds dhe shumë të tjerë, por edhe ndër projekte të tilla të zgjedhura me kujdes që Brad Pitt më mirë do ta harronte.

Në fillim të karrierës, ai u pasua nga epiteti 'bukuroshi i Hollywood-it, por Brad Pitt shpejt u profilizua si një aktor i lartë, i cili realizoi filma të shumtë kult të adhuruar nga publiku dhe kritika.

Dhe edhe nëse një film nuk do t'i sillte lëvdata, do t'i sillte një vlerë të shtuar, për shembull në xhirimet e filmit 'Zoti dhe zonja Smith' ai u takua me Angelina Jolie, me të cilën shpejt ra në kontakt. Pas 14 vjetësh lidhjeje dhe gjashtë fëmijëve së bashku, çifti u nda dhe Brad zbuloi se për cilin film u pendua në karrierën e tij.

Ndërsa shumëkush do të mendonte se do të ishte ai që e ribashkoi atë dhe Angelina ose ai që filmoi për herë të fundit filmin e përbashkët ‘By the Sea’, i cili trajton temën e divorcit të një çifti, Brad nuk i vjen keq për atë, por për filmin Troy.

Një përshtatje e epikës së lashtë "Iliada" në të cilën Pitt luan luftëtarin legjendar Akilin. Në fillim aktori nuk u lejua të shprehte mendimin e tij në film për shkak të detyrimeve kontraktuale, por sapo skadonin, ai zbuloi se Troy ishte filmi më i keq që kishte realizuar.

"Nuk ishte e dhimbshme, por kuptova se mënyra se si u tregua filmi nuk ishte ashtu siç doja të ishte. Unë bëra gabimet e mia në të. Çfarë po përpiqem të them për Trojën? Nuk mund të dal. Po më çmendte”, zbuloi Pitt në një intervistë për New York Times. 

Filmi u drejtua nga Wolfgang Petersen, dhe Brad tha se ishte i shqetësuar që i gjithë filmi bazohej praktikisht në pamjen e tij.

“Jam llastuar duke punuar me David Fincher. Nuk është një nënvlerësim i Wolfgang Petersen. Das Boot është një nga filmat më të mirë të të gjitha kohërave. Por diku gjatë rrugës Troy u bë komercial. Çdo film ishte si: "Ja një hero!" Nuk kishte asnjë mister," shpjegoi Brad.

Në bashkëpunim me Fincher, Brad Pitt realizoi disa nga filmat më të suksesshëm të karrierës, të cilët u shndërruan në kult mes fansave: Fight Club, Seven, The Curious Story of Benjamin Button dhe Being John Malkovich.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat