Adele përlotet në rikthimin e saj të parë në koncert pas pesë vitesh

Mediale Vip

Adele përlotet në rikthimin e saj të parë në koncert pas pesë vitesh

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 01:02
Adele

Adele u përlot teksa ecte në skenë në “Hyde Park” për koncertin e saj të parë pas pesë vitesh.

Ylli i muzikës u emocionua teksa filloi këngën e saj “Hello”, duke u ndalur gjatë vargut të parë për t’u thënë fansave: “Jam shumë e lumtur që jam këtu”.

Më pas ajo i kërkoi audiencës, e cila përfshinte aktorin Tom Cruise , ta ndihmonin të këndonte baladën.

Image
Adele

Këngëtarja ndaloi koncertin e saj të mbushur në Londër të premten (1 korrik) disa herë për të ndihmuar fansat në turmë që kishin nevojë për ndihmë.

Fituesja e shumëfishtë e çmimeve “Grammy” u rikthye në skenë para një publiku të drejtpërdrejtë për koncertin e saj të parë pas kaq vitesh, ndërsa kryesonte festivalin.

Ylli u pushtua dukshëm nga emocionet para se të arrinte këngën e saj të parë, duke i thënë audiencës prej 65,000 personash: “Zoti im, jam kthyer në shtëpi”.

“Është kaq e çuditshme të jesh sërish përballë një turme. Bëhem shumë nervoz para çdo shfaqjeje, por më pëlqen të jem këtu”, shtoi krijuesja e hitit “Someone Like You”.

Pasi zbuloi se disa fansa të zjarrtë e prisnin këngëtaren për më shumë se shtatë orë në vapë, këngëtarja u dërgoi ujë atyre që ishin përpara audiencës së ngarkuar.

Gjatë gjithë setit të saj prej dy orësh, këngëtarja ndaloi shfaqjen e saj katër herë për t’u dhënë ndihmë disa pjesëmarrës të koncertit që kishin nevojë për kujdes mjekësor.

“Sa herë që turma e tundte me dorë, ajo ndalonte së kënduari dhe kërkoi ndihmën e saj të sigurisë. Nuk është diçka që priret ta shohësh kaq shpesh”, tha Alana Sulëay, pjesëmarrjes në koncert.

Këngëtarja veshi për këtë rast një fustan elegant të zi dhe u tregoi audiencës se kishte veshur çorape të zeza kundër rrëshqitjes nën fustanellën magjepsëse.

Adele këndoi disa nga hitet e saj të reja, duke përfshirë “Easy On Me”, “Oh My God” dhe “I Drink Wine” dhe ia kushtoi pjesën tjetër të 15 këngëve të saj albumeve të saj të mëparshme dhe hiteve më të famshme.

Përpara se të dilte në skenë, Adele u mbështet nga një formacion i mbushur me yje vetëm femra, duke përfshirë Gabrielle, Tiana Major9 dhe Kacey Musgraves.

Performanca shënoi shfaqjen e parë publike që Adele luajti që kur ishte titullar i dy koncerteve në stadiumin Wembley të Londrës në 2017. Ajo e shtyu perfomancat e saj në Las Vegas në janar.

Adele do të performojë sërish të shtunën mbrëma (2 korrik) për të mbyllur qëndrimin e saj dyditor në festivalin BST Hyde Park të Londrës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat