Ju prezantojmë artistin Riot, mesazhi i muzikës së tij mjaft i veçantë

Mediale Vip

Ju prezantojmë artistin Riot, mesazhi i muzikës së tij mjaft i veçantë

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 21:39
Riot

Të gjithë e njohin me emrin në muzikë si Riot por emri i tij i vërtetë është Sabri Dauti, shqiptari i cili jeton në Londër. Pasioni i tij me muzikën si dhe nisi të krijoi atë para një dekade por në mënyrë më profesionale para 3 vitesh me disa super projekte.

Projekti i tij më i fundit që ka nisur të pritet shumë mirë e gjeni në platformën Youtube me titull " The game" në bashkëpunim me Salajah.

Mesazhi i muzikës që Riot bën është shumë ndryshe nga të tjerët ndërsa kërkon nga të gjithë që ta ndjekin e ta dëgjojnë atë e vërtetë kanë më pas se si të frymëzohen. Ai është vetë autor dhe ka shkruar këngën e për box dhe master është kujdesur dikush tjetër.

Ai dëgjon çdo lloj muzike gjithmonë më tepër muzikën shqiptare, e për ndonjë projekt të ri duhet të presim edhe pak pasi muzika për të është vetëm hobi e kur të ketë ndonjë këngë të re e publikon.

Ndërsa ai është gjithmonë i gatshëm të bashkëpunoj me artistë të tjerë e të përkrahë sidomos ata të rinjtë që si ai e kanë nisur nga zero.

Mësojmë gjithashtu se Riot po mendon se të sjellë ndonjë bashkëpunim e se me kë e do të jetë ndonjë artist i famshëm apo jo kjo pritet të shihet e deri atëherë ne shijojmë projektin e tij të fundit që mund ta dëgjoni dhe klikoni në linkun më poshtë.BS

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat