Rikthimi i madh i Rihanna-s! Artistja do performojë në “Super Bowl” në 2023

Mediale Vip

Rikthimi i madh i Rihanna-s! Artistja do performojë në “Super Bowl” në 2023

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 23:04
Rihanna

Rihanna po përgatit rikthimin e madh që do e bëjë pikërisht në “Super Bowl”.

Këngëtarja konfirmoi se do të kryesojë shfaqjen e “Super Bowl Halftime 2023” në Glendale, Ariz., duke postuar një foto të saj duke mbajtur një top në Instagram.

Imazhi pa mbishkrim u postua vetëm disa orë pasi TMZ raportoi se Rihanna ishte në bisedime për të kryesuar listën e performuesve të vitit të ardhshëm.

Rihanna do të dalë në skenë për shfaqjen e parë të Apple Music Super Bowl Halftime më 2.12.23,” shtoi Apple Music në postimin e vet në Twitter. “#SBLVII @[email protected] @RocNation.”

Rihanna, 34 vjeçe, u ftua më parë në Super Bowl LIII në Atlanta. Megjithatë, ajo e refuzoi atë në atë kohë mes polemikave rreth trajtimit të Colin Kaepernick nga NFL.

Ish-mbrojtësi i San Francisco u kritikua për gjunjëzimin gjatë himnit kombëtar në shenjë proteste ndaj brutalitetit të policisë dhe padrejtësisë sociale. “Nuk mund ta guxoja ta bëja këtë. Për çfarë? Kush përfiton nga kjo? Jo populli im. Unë thjesht nuk mund të isha e shitur.”-tha Rihanna për Vogue në tetor 2019.

“Ka gjëra brenda asaj organizate me të cilat unë nuk pajtohem fare dhe nuk doja të shkoja dhe t’u shërbeja atyre në asnjë mënyrë.”

Shfaqja përfundimisht u krye nga grupi pop rock i Adam Levine, Maroon 5, me të ftuar special Big Boi dhe Travis Scott.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat