Pse Taylor Swift refuzoi të performojë në Super Bowl Show?

Mediale Vip

Pse Taylor Swift refuzoi të performojë në Super Bowl Show?

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 06:40
Taylor Swift

Apple Music Super Bowl Halftime Show zhvillohet të dielën, më 12 shkurt 2023, dhe pavarësisht thashethemeve, Taylor Swift nuk do të performojë në eventin e Arizonës, raportojnë TMZ dhe People.

Sipas TMZ, Swift-it iu kërkua të performonte në shfaqjen e NFL-së, por refuzoi mundësinë që ajo të mund të vazhdonte procesin e ri-regjistrimit të albumeve të saj.

Në vitin 2019, Swift konfirmoi planet e saj për të ri-regjistruar këngët nga gjashtë albumet e saj të para në një përpjekje për të marrë kontrollin mbi muzikën e saj edhe një herë pasi menaxheri i muzikës Scooter Braun dhe kompania e tij media Holding, Ithaca Holdings LLC, blenë labelin e vjetër të Swift, Big Machine.

Super Bowl LVII zhvillohet në Glendale, Stadiumi State Farm në Arizona. Shkurtin e kaluar, Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige, Kendrick Lamar, 50 Cent dhe Anderson Paak performuan gjatë mbrëmjes.

Krahas vazhdimit të projektit të ri-regjistrimit, Swift do të publikojë edhe albumin e 10-të në studio ‘Midnights’ më 21 tetor, i cili u njoftua gjatë një paraqitje surprizë nga këngëtarja në MTV VMA muajin e kaluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat