William u përpoq të pajtohej me Harry-n, por u refuzua nga ai

Mediale Vip

William u përpoq të pajtohej me Harry-n, por u refuzua nga ai

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 18:43
William dhe Harry

Një takim i mundshëm pajtimi midis Princit Harry dhe Princit William nuk ndodhi kurrë sepse Harry kishte frikë se do merrej vesh nga shtypi, pretendon një libër i ri.

Eksperti mbretëror Valentine Low, autor i librit ende të papublikuar "Courtiers: The Hidden Power Behind the Crown", shkruan se William u përpoq të fliste me vëllain e tij, për të cilin kishte frikë se ishte në "krizë", por Harry e refuzoi takimin.

William dyshohet se i dërgoi mesazh Harry-t për ta pyetur nëse mund të takoheshin pasi ky i fundit dha një intervistë shpërthyese me gruan e tij, Meghan Markle, gjatë turneut në Afrikën e Jugut (via The Sun).

Fillimisht, Harry ishte në favor të bisedës, por hezitoi kur vëllai i tij shpjegoi se sekretarja e tij private do të ishte në dijeni të bisedës ballë për ballë, pasi kishte konflikte në planifikim.

Harry ishte aq i shqetësuar që ekipi i William-it do ta zbulonte vizitën për shtypin, shkruan Low, sa i tha atij ta anulonte takimin, ndoshta duke prishur një shans solid për vëllezërit për të zgjidhur problemet e tyre.

Konfliktet e vëllezërve mbretëror filluan shumë kohë përpara se Harry dhe Markle të udhëtonin në Afrikën e Jugut, por intervista - në të cilën Harry konfirmoi se ai dhe vëllai i tij ishin larguar - duket se i përkeqësoi gjërat.

Intervista dominoi lajmet, duke lënë në hije udhëtimin e njëkohshëm të William dhe Kate në Pakistan.

Sipas Low, William dhe Kate "e panë atë si një përpjekje të qëllimshme për të marrë vëmendjen e tyre", duke përkeqësuar një marrëdhënie tashmë të tensionuar midis dy çifteve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat