‘Përfundon’ turneu botëror i Justin Bieber?

Mediale Vip

‘Përfundon’ turneu botëror i Justin Bieber?

Më: 7 tetor 2022 Në ora: 20:46
Justin Bieber

Për ata që presin me padurim pjesën tjetër të turneut botëror të drejtësisë së Justin Bieber, ka vetëm një fjalë të përshtatshme: Më fal.

Në një deklaratë të postuar në llogarinë e verifikuar në Instagram, u njoftua se turneu ka “mbaruar” tani për tani dhe se pjesa tjetër e datave të shfaqjes së Bieber po shtyhet.

Në deklaratë thuhet se data e fundit e turneut ishte në Rock në Rio në Brazil, i cili u mbajt në fillim të shtatorit.

“Të gjitha datat e mbetura të turneut të tij botëror shtyhen për vitin e ardhshëm”, thuhet në deklaratë, duke vazhduar të thuhet se vonesa përfshin të gjitha shfaqjet deri dhe duke përfshirë 25 mars 2023.

“Datat e reja të mundshme do t’i nënshtrohen disponueshmërisë së vendit dhe datës,” shtohet deklarata.

Lajmi vjen pas shtyrjeve të përsëritura të mëparshme dhe anulimeve të datave.

Në fillim të këtij viti, Bieber, 28 vjeç, pezulloi turneun e tij pasi u diagnostifikua me sindromën Ramsay Hunt, e cila e la fytyrën e tij pjesërisht të paralizuar.

Këngëtari rifilloi turneun në muajin korrik, për të anuluar më shumë data muajin e kaluar.

“Pas pushimit dhe konsultimit me mjekët, familjen dhe ekipin tim, shkova në Evropë në përpjekje për të vazhduar turneun”, thuhej në deklaratën e asaj kohe. “Kam kryer gjashtë shfaqje live”.

Pas performancës në Rock në Rio në Brazil, Bieber shkroi, “lodhja më pushtoi dhe kuptova se duhet ta bëj shëndetin tim prioritet tani”.

“Kështu që unë do të bëj një pushim nga turneu për momentin,” sipas deklaratës. “Do të jem mirë, por më duhet kohë për të pushuar dhe për t’u përmirësuar”.

Sipas klinikës Mayo, sindroma Ramsay Hunt “shfaqet kur një shpërthim herpes prek nervin e fytyrës pranë njërit prej veshëve tuaj. Përveç skuqjes së dhimbshme të herpesit, sindroma Ramsay Hunt mund të shkaktojë paralizë të fytyrës dhe humbje të dëgjimit në veshin e prekur”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat