​Margot Robbie: Ky film më bëri të kuptoj se jam një aktore e mirë

Mediale Vip

​Margot Robbie: Ky film më bëri të kuptoj se jam një aktore e mirë

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 18:31
​Margot Robbie

Aktorja e Hollywood-it Margot Robbie e kuptoi se ishte një aktore e mirë pasi pa performancën e saj në filmin I, Tonya të vitit 2017. Edhe pse ajo njihet më së shumti për filmin The Wolf of Wall Street të vitit 2013, Margot-it iu desh pak më shumë kohë për të kuptuar se ajo ishte e shkëlqyer në punën e tij.

Duke folur në eventin BAFTA: A Life in Pictures, ajo zbuloi se performanca e saj në I, Tonya e bëri të kuptonte se në fund të fundit mund të ishte e mirë në aktrim.

I, Tonya është një film i bazuar në një histori të vërtetë që ndjek jetën e ndërlikuar të kampiones së patinazhit artistik Tonya Harding. Filmi u bë hit dhe Robbie fitoi nominime për aktoren më të mirë në Oscars dhe Golden Globes.

“Kur e pashë atë film, thashë: “OK, unë jam një aktore e mirë”, tha Margot. Ky realizim, thotë ajo, e bëri të ndihej mjaft mirë për të punuar në filma më ambicioz. Një film i tillë ishte “Once Upon a Time in Hollywood” i vitit 2019, me Sharon Tate.

Nga rruga, Margot pothuajse e ndaloi aktrimin pas rolit të saj të parë të madh në The Wolf of Wall Street. Vëmendja e publikut që pasoi atë performancë ishte një barrë e madhe për të.

"Diçka po ndodhte në ato faza të hershme dhe gjithçka ishte shumë e tmerrshme," tha Robbie për Vanity Fair.

“Më kujtohet që i thashë nënës që nuk mendoj se dua ta bëj këtë, dhe ajo vetëm më shikoi, krejtësisht indiferente, dhe më tha – zemër, mendoj se është vonë për këtë. Në atë moment kuptova se mund të vetëm shko përpara”, kujton aktorja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat