“E du Tetovën”, kënga më e re nga Gold AG

Mediale Vip

“E du Tetovën”, kënga më e re nga Gold AG

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 00:30
Gold AG

Artisti i njohur nga Presheva, Gold AG, ka publikuar sot (e diel) këngën e re.

Këtë projekt ia ka dedikuar Tetovës, gjersa i plotë titullohet “E du Tetovën”.

Teksti e muzika është realizuar nga vet këngëtari, kurse për orkestrimin u përkujdes Alban Furtuna.

Kjo prurje e Arian Agushit (emri i plotë) është kompletuar edhe nga ana vizuale.

Pas lansimit, 36-vjeçari mori reagime të shumta kryesisht pozitive nga miqtë e ndjekësit.

“E DU TETOVËN. Ju du me zemër prej kudo që jeni. Urime Festa”, ka thënë ai.

I njëjti duket se këngën e realizoi në prag të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Një vit më parë, pikërisht më 28 Nëntor, Gold AG publikoi një këngë dedikuar djalit të tij “Gueril”, i cili lindi në po atë datë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat