Wow! Cara Delevigne i “dhuron” shkencës orgazmën e saj, ja arsyeja

Mediale Vip

Wow! Cara Delevigne i “dhuron” shkencës orgazmën e saj, ja arsyeja

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 15:33
Cara Delevigne

Modelja e njohur Cara Delevingne pranoi t’u “jepte” shkencës orgazmën e saj për dokumentain e saj “Planet Sex With Cara Delevingne”.

Aktorja do të dhurojë një mostër të gjakut të saj para dhe pas fillimit të një akti të vetëm seksual, në mënyrë që ata të mund të studionin efektin e orgazmës në kiminë e trupit të saj si pjesë e një hetimi për “climax gap”, një term i përdorur për të përshkruar pse burrat kanë më shumë gjasa të përjetojnë orgazëm gjatë intimitetit sesa gratë.

Duke vizituar një spital në Gjermani, ajo thotë gjatë dokumentarit:

“Unë jam këtu për të pasur një orgazmë dhe për t’ia dhuruar shkencës. Mendoj se dëshira seksuale e femrave është ndrydhur përfundimisht. Unë e di nga provoja ime personale me femrat se sa seksuale mund të jenë ato, kështu që do të mendonit se në shekullin e 21-të meshkujt dhe femrat duhet të kenë një jetë seksuale të kënaqshme, apo jo?”

Shkencëtarët thonë se 95 për qind e meshkujve përjetojnë orgazëm gjatë marrëdhënieve seksuale, por fermat vetëm 65 përqind.

Në dokumentar, modelja do të shihet duke udhëtuar globin për t’u folur njerëzve sinqerisht për përvojën e tyre, dhe gjithashtu merr pjesë në një sërë përvojash, duke përfshirë krijimin e një kasti të vaginës së saj në Japoni dhe vizitën e një seti filmi duke bërë pornografi “etike”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat