Dua Lipa për koncertin në Shqipëri: Faleminderit faleminderit, histori

Mediale Vip

Dua Lipa për koncertin në Shqipëri: Faleminderit faleminderit, histori

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 08:22
Këngëtarja e famshme, Dua Lipa

Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, ka përmbyllur turneun e “Future Nostalgia” në Tiranë.

Artistja shqiptare ka qenë e ftuar speciale për të performuar në Ditën e Flamurit, 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

27-vjeçarja elektrizoi sheshin “Skëndërbej”, teksa mblodhi afro 200 mijë njerëz – pavarësisht motit e temperaturave të ulëta.

E impresionuar nga kjo shfaqje, Lipa ka ndarë disa momente të tjera në Instagram.

“Diçka për kujtimet. E pabesueshme se sa shumë njerëz ishin. Faleminderit Faleminderit. Histori”, tha ajo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Në mesin e këtyre imazheve, kishte edhe nga momenti kur mbajti konferencë për media.

E njëjta një ditë para koncertit gjithashtu mori nënshtetësinë shqiptare, duke u bërë kështu qytetarja më e re e Shqipërisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat