“British Fashion Awards” zgjedh modelen e vitit 2022, ja kujt i takon titulli

Mediale Vip

“British Fashion Awards” zgjedh modelen e vitit 2022, ja kujt i takon titulli

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 11:33
“British Fashion Awards”

Është mbajtur “British Fashion Awards 2022” në Royal Albert Hall të Londrës.

E organizuar nga Jodie Turner-Smith, nata ishte e mbushur me yje.

Modelja e vitit” sivjet u shpall Bella Hadid, gjersa “Kreatori” apo “Stilisti i Vitit”, Pierpaolo Piccioloi.

Ceremonia e këtij viti përfshiu gjithashtu pesëmbëdhjetë “Udhëheqës të Ndryshimit”, të cilët theksuan stilistët, markat dhe krijuesit që kanë bërë një ndryshim pozitiv brenda industrisë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat