Karriera e Adelina Ismailit po bëhet studim në nivel akademik

Mediale Vip

Karriera e Adelina Ismailit po bëhet studim në nivel akademik

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 16:59
Adelina Ismaili

CHwB Kosova – organizatë e pavarur me mision mbrojtjen dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore të prekur nga konflikti, po bëjnë studimin e karrierës së këngëtares, Adelina Ismaili.

Këtë e bënë të ditur përmes një postimi në profilin e tyre në Instagram duke treguar se do për carë do të hulumtojnë dhe se libri mbanë titullin “Një tregim i qenies pa kompromis”, nga Aurela Berila.

Për këtë gjest ka reaguar edhe vet artistja përmes një InstaStory e cila është shprehur me “lot gëzimi”.

Ajo ka treguar se kopertina që mbanë libri është një fotografi e shkrepur  në vitin 1996, ku ka qenë me maskën e UCK – së.

Kjo ligjëratë do të mbahet sot (7 dhjetor) në ora 19:00, në bibliotekën kombëtare, auditoriumi i vogël.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat