Aktori i “Dances With Wolves” arrestohet për abuzim seksual

Mediale Vip

Aktori i “Dances With Wolves” arrestohet për abuzim seksual

Më: 2 shkurt 2023 Në ora: 07:38
Foto ilustrim

Aktori Nathan Chasing Horse është arrestuar për abuzim seksual nga policia e Las Vegasit, e cila gjithashtu e akuzon atë si udhëheqës të një kulti të njohur si “Rrethi”. Hetuesit kanë identifikuar të paktën gjashtë viktima të supozuara që datojnë në fillim të viteve 2000.

Shtëpia e aktorit, i cili thuhet se ka pesë gra, u bastis dje pas një hetimi policor që filloi pasi mori një informacion në tetor. Ish-aktori kishte fituar një reputacion midis fiseve indigjene në SHBA dhe Kanada si një mjek që kryente ceremoni shërimi.

Policia tani dyshon se ai përdori pozicionin e tij si shërues për të kryer abuzimin, për të cilin dokumentet e policisë thonë se ndodhi në disa shtete, duke përfshirë Montana, Dakota e Jugut dhe Nevada, ku Nathan Chasing Horse jetoi për gati një dekadë.

Disa nga viktimat e tij të supozuara ishin edhe 13 vjeç. Një nga bashkëshortet e tij thuhet se iu dha si “dhuratë” kur ishte 15 vjeç. Aktori akuzohet gjithashtu për regjistrimin e sulmeve seksuale dhe rekrutimin e grave për burra të tjerë që e paguanin atë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat