Taylor Swift fituese e 12 çmimeve Grammy, kësaj here për videoklipin më të mirë muzikor

Mediale Vip

Taylor Swift fituese e 12 çmimeve Grammy, kësaj here për videoklipin më të mirë muzikor

Më: 6 shkurt 2023 Në ora: 07:15
Taylor Swift

Taylor Swift ka fituar çmimin Grammy 2023 për videon më të mirë muzikore për “All Too Well: The Short Film”. Videoja e drejtuar vetë mundi Adele me “Easy on Me” të Xavier Dolan), BTS me “Et to Come”, Doja Cat me “Woman”, Harry Styles me “As” dhe Kendrick Lamar me “The Heart Part 5”.

Është fitorja e parë e Swift në Grammy 2023.

Swift kishte fituar 11 Grammy në ceremonitë e kaluara, duke përfshirë një për videon më të mirë muzikore. Kjo ishte në vitin 2018, kur ajo dhe Kendrick Lamar morën trofe në shtëpi për videon e tyre “Bad Blood”.

Që nga drejtimi i filmit të shkurtër “All Too Well”, Swift është përzgjedhur për të drejtuar filmin e saj debutues, bazuar në një skenar të shkruar vetë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat