“S’do jem më kurrë njësoj”- Georgina Rodriguez: Kisha pësuar 3 aborte spontane përpara se të ngelesha shtatzënë me binjakët

Mediale Vip

“S’do jem më kurrë njësoj”- Georgina Rodriguez: Kisha pësuar 3 aborte spontane përpara se të ngelesha shtatzënë me binjakët

Më: 20 mars 2023 Në ora: 13:37
Georgina Rodriguez

Georgina Rodriguez ka zbuluar se ajo pësoi tre aborte spontane, para se të humbte djalin e saj vitin e kaluar.

E dashura e Cristiano Ronaldos shpërtheu në lot teksa po fliste për vdekjen e një nga binjakëve gjatë lindjes.

 Vajza Bella Esmeralda erdhi në jetë e shëndetshme në prill të vitit të kaluar në një spital në Mançester, por vëllai i saj binjak, Angel, humbi jetën.

“Kisha shumë frikë kur shkoja të bëja kontrollet, kisha ankthe sepse isha e shqetësuar se në çfarë pozicioni ishin foshnjat. Ndihesha shumë e tensionuar sepse kisha pasur tre aborte të mëparshme dhe kthehesha në shtëpi e dërrmuar.”

Ajo u shpreh se vizitat tek gjinekologu ishin të tmerrshme “sepse kishte gjithmonë të vjella”.

29-vjeçarja u shpreh se nuk u ka treguar menjëherë fëmijëve të tjerë se Angel u nda nga jeta, por u tha se do të lindte pak më vonë se sa motra e tij.

“Bella lindi e fortë dhe e shëndetshme, por një pjesë e zemrës sime u thye. Ju pyesni veten se si do të vazhdoni. Unë nuk isha e përgatitur ta pranoja dhe nuk isha gati për t’u treguar fëmijëve të mi këtë.

Meqë ende kisha bark, u thashë se Angel do të priste akoma pak për të lindur. Derisa Cristiano u tha atyre se Angel ishte në Parajsë”, tha Georgina.

Nuk do të jem më kurrë i njëjti person pas kësaj. Sa herë që shikoj Bella-n, pyes veten: “A do të ishte Angel i tillë?” Ende nuk e kam pranuar.

Unë u them gjithmonë fëmijëve të mi: ‘Vëllai juaj i vogël është në qiell, ai nuk dëshiron të ecë, por dëshiron të fluturojë. Sa herë që shikoni qiellin, mendoni për të”, shtoi ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat