Disa muaj pas ndarjes nga Pique – Shakira thuhet se ka gjetur dashurinë e re në Miami

Mediale Vip

Disa muaj pas ndarjes nga Pique – Shakira thuhet se ka gjetur dashurinë e re në Miami

Më: 27 mars 2023 Në ora: 16:34
Shakira

Shakira mund të ketë gjetur një të dashur të ri në Miami, sipas pretendimeve nga mediat spanjolle.

Kantautorja kolumbiane, 46 vjeçare, po zhvendoset në Florida pasi nënshkroi një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve me ish- partnerin e saj, Gerard Pique.

Fansat janë duke hamendësuar nëse do të largohej nga Barcelona me djemtë e saj Milan, dhjetë vjeç dhe Sasha, tetë vjeç në qershor në fund të vitit të tyre shkollor ose brenda ditëve të ardhshme pasi u raportua se ajo kishte planifikuar të largohej më 1 prill.

Megjithatë, kjo ishte para se të raportohej se nëna e saj ishte shtruar në spital në Barcelonë pasi kishte mpiksje gjaku në këmbë.

Tani uebsajti spanjoll i lajmeve OK Diario thotë se nëna e dy fëmijëve mund të ketë një arsye tjetër për të përshpejtuar lëvizjen e saj në Miami – një ‘burrë misterioz’ që pretendohet se i është thënë se e ka takuar disa muaj më parë para se të shkruante këngën e saj të fundit.

Faqja e internetit raportoi në fundjavë: “Duket se këngëtarja kolumbiane mund të kishte gjetur një iluzion të ri në formën e një burri misterioz që me sa duket e takoi në Miami dhe ka qenë në kontakt me të për katër muaj”.

Ai nuk ofroi më shumë detaje, përveçse të thoshte se njeriu misterioz nuk ishte Antonio de la Rua, me të cilin u takua përpara se të takonte Piquen në Kupën e Botës 2010, ku Shakira performoi këngën e saj hit “Waka Waka”.

Çifti, që u nda në maj pas 11 vitesh së bashku, konfirmoi në nëntor se kishin arritur një marrëveshje pas një negocimi të stërzgjatur, i cili arriti në krye me një takim maratonë 12-orësh me avokatët e tyre.

Ata nënshkruan marrëveshjen në një gjykatë në Barcelonë muajin e ardhshëm.

Si pjesë e marrëveshjes, futbollisti i pensionuar Pique, tashmë në lidhje me bukuroshen Clara Chia, 23 vjeçe, do të kalojë pushimet me fëmijët e tij.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat