Michelle dhe Barack Obama ndajnë fotografi të rralla në 31-vjetorin e martesës

Mediale Vip

Michelle dhe Barack Obama ndajnë fotografi të rralla në 31-vjetorin e martesës

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 20:54
Barack Obama dhe bashkëshortja Michelle Obama

Barack Obama dhe bashkëshortja Michelle Obama ditën e sotme festojnë 31 vjetorin e martesës. Ish-presidenti dhe Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara u takuan në vitin 1989, kur autorja e “Becoming”, atëherë 25-vjeçare, u caktua të drejtonte bashkëshortin e saj të ardhshëm, atëherë 28 vjeç, në firmën ligjore në Chicago ku ata punonin, Sidley Austin LLP.

Ata ndërkohë u martuan më 3 tetor të vitit 1992, në vendlindjen e Michelle në Chicago, Illnois. Për të përkujtuar 31 vjetorin e tyre, Michelle i bëri një dedikim mjaft të veçantë në rrjetet sociale.

Obama gjithashtu bëri një dedikim duke postuar një fotografi të tyre gjatë një shëtitjeje.

“Urime përvjetorin e dashur. “Je e mrekullueshme, e sjellshme, argëtuese dhe e bukur – dhe unë jam me fat të të quaj timen”, ka shkruar ai.
Pas martesës, dyshja mirëpritën vajzat, Malia, 25 vjeçare dhe Sasha, 22 vjeçare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat