Dua Lipa thuhet se po planifikon turneun e saj të parë në stadiume për vitin e ardhshëm

Mediale Vip

Dua Lipa thuhet se po planifikon turneun e saj të parë në stadiume për vitin e ardhshëm

Më: 27 nëntor 2023 Në ora: 09:59
Dua Lipa

Ajo po kalon një vit të jashtëzakonshëm pasi u nominua për dy çmime “Grammy” duke përfshirë këngën e vitit për “Dance The Night”.

Dhe tani Dua Lipa po synon të nisë turneun e saj të parë në stadium vitin e ardhshëm, shkruan DailyMail.

Ylli po kërkon të bëjë një hap nga shfaqjet në arenë pas turneut të saj të suksesshëm “Future Nostalgia 2022”, ku performoi 12 shfaqje në Mbretërinë e Bashkuar.

Ekipi i saj thuhet se po përpiqet të “planifikojë” datat për verën e ardhshme, por ende asgjë nuk është konfirmuar.

“Dua do të jetë kudo në vitin 2024 – aktualisht skuadra e saj po shikon me laps në shfaqjet e saj të para në stadium verën e ardhshme”, tha një burim për The Sun.

Turneu i saj “Future Nostalgia i vitit 2022” pati 12 shfaqje në arenë në Angli, kështu që disa koncerte masive në stadium janë padyshim të mundshme.

“Për momentin nuk ka data të konfirmuara dhe të mbyllura, por është në karta”, thanë burimet

Albumi i dytë në studio “Future Nostalgia” u publikua në mars 2020 dhe fitoi tre çmime “Grammy”, duke përfshirë çmimin “Albumin e Vitit”, në ceremoninë e 2021.

Kjo vjen pasi u zbulua se Dua, Madonna dhe Coldplay janë pretendentët kryesorë për të performuar si titullar në “Glastonbury” në 2024.

Pas muajsh diskutimesh, tre këngëtarët ikonë thuhet se do të shfaqen në skenën e Piramidës, megjithëse formacioni zyrtar ende nuk është zbuluar.

Një person i brendshëm i festivalit tha: “Është formacioni i ëndrrave, një përzierje e shkëlqyer e muzikës së ndryshme dhe atmosferave të ndryshme. Pastaj, sigurisht, ju keni Madonna në natën finale, e cila do të jetë epike”.

Kur bëhet fjalë për publikimin e formacionit, organizatorët e Glastonbury janë jashtëzakonisht të mirë në mbajtjen sekrete ​​se kush mund të shfaqet në Worthy Farm.

Lajmi emocionues vjen pasi Dua së fundmi zbuloi se albumi i saj i ardhshëm ‘personal’ ka të bëjë me takimet dhe zbulimin nëse një dashuri është ‘e vërtetë apo jo’.

Dua ka qenë në lidhje me të dashurin e saj aktual Romain Gavras, 42 vjeç, që nga fillimi i vitit dhe më parë ishte në një lidhje me Anwar Hadid.

Ajo shpjegoi në radion amerikane: “Kanë më shumë ndjenjat dhe emocionet e ndryshme që keni gjatë gjithë periudhës së të qenit beqar”.

“Është gjithashtu mirëkuptim. Ju e kuptoni se çfarë doni dhe çfarë keni nevojë dhe çfarë meritoni. Kjo kalon nga faza e zbulimit të beqarisë në një marrëdhënie potencialisht të re”, tha ylli.

Dua u bë e famshme me albumin e saj debutues, “Dua Lipa”, dhe albumin e saj të fundit, “Future Nostalgia”, i cili sapo kaloi 10 miliardë transmetime.

Aktualisht thuhet se ajo është duke finalizuar albumin e saj të tretë.

Dua shpreson të publikojë muzikë të re para fundit të vitit 2023 dhe shefat e kompanisë së saj diskografike po përpiqen dëshpërimisht të sigurojnë që regjistrimet për LP-në e shumëpritur të jenë të sigurta pasi më parë qarkulloi në internet një këngë për të cilën ajo e kishte punuar me Pharrell Williams. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat