Alba bën rrëfimin e saj në BBV, tregon për sfidat në jetë

Mediale Vip

Alba bën rrëfimin e saj në BBV, tregon për sfidat në jetë

Më: 8 dhjetor 2023 Në ora: 23:29
Alba

Alba ka bërë rrëfimin e saj në BBV.

Ajo ka treguar se prindërit e saj kishin shkuar në Kanada për një jetë me të mirë.

Alba ka dhënë detaje edhe nga punët që bënë atje.

“Familja më ka rrit me shumë sakrifica. Kanë ardh nga Shqipëria në Kanada pa ditë gjuhën dhe asgjë, pa ndihmën e askujt. Nuk mbaj mend shumë mend për fëmijërinë. Katër fëmijë mami na ka nejt tërë kohën gati. Gjithmonë kemi prit 11 muaj për me ardh në Shqipëri për një muaj. E kam dit se çka du me studiu qysh e vogël, gjithmonë kam deshtë me ditë për mjekësinë.

Pasi përfundova shkollën e mesme u pranova në Universitet, më vonë kam hy në punë, në një klinike dermatologe. Kam një punë tjetër ku kujdesem për një fëmijë me autizëm, dy herë në javë shkoj tek ai. Pas një muaji punë me të ai ka fillu me tha fjalën “mama”, ishte gëzim i madh. Familja është gjithçka për mu, kanë kalu shumë gjëra, i du shumë”, tha ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat