Çfarë ndodhi? Familja Mbretërore fshin deklaratën për Princ Harry dhe Meghan Markle

Mediale Vip

Çfarë ndodhi? Familja Mbretërore fshin deklaratën për Princ Harry dhe Meghan Markle

Më: 28 maj 2024 Në ora: 20:39
Princ Harry dhe Meghan Markle

Fansat kanë vënë re një ndryshim të madh që ka ndodhur në faqen e internetit të familjes mbretërore, dhe ai përfshin Princin Harry dhe Meghan Markle.

Me sa duket, ky ndryshim në fakt ka ndodhur në fund të vitit 2023, por sapo u zbulua tani. Faqja e internetit e Pallatit hoqi deklaratën e famshme të Princit Harry që konfirmonte romancën e tij me Meghan Markle në vitin 2016.

Deklarata në atë kohë u postua nga sekretari i Princit, dhe ndërsa konfirmoi romancën e tyre, shërbeu gjithashtu për të dënuar “abuzimin dhe ngacmimin” me të cilin ajo u përball.

Lexoni deklaratën, e cila u publikua në nëntor të 2016:

“E dashura e tij, Meghan Markle, ka qenë subjekt i një valë abuzimi dhe ngacmimi. Një pjesë e kësaj ka qenë shumë publike – shpifja në faqen e parë të një gazete kombëtare; nëntonet racore të pjesëve të komenteve; dhe seksizmi dhe racizmi i drejtpërdrejtë në mediat sociale. Disa prej tyre janë fshehur nga publiku.

Princi Harry është i shqetësuar për sigurinë e Meghan Markle dhe është thellësisht i zhgënjyer që nuk ka mundur ta mbrojë atë. Nuk është e drejtë që pas disa muajsh lidhje me të, Markle të kalojë diçka të tillë. Ai e di që komentuesit do të thonë se ky është ‘çmimi që ajo duhet të paguajë’ dhe se ‘kjo është e gjitha pjesë e lojës’. Ai nuk pajtohet. Kjo nuk është një lojë – është jeta e saj dhe e tij’

Marrëdhënia e Princit Harry dhe Meghan Markle u zbulua nga shtypi në tetor të vitit 2016.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat