Billie Eilish është viktimë e ghosting: "E njihja prej vitesh, u zhduk papritur"

Mediale Vip

Billie Eilish është viktimë e ghosting: "E njihja prej vitesh, u zhduk papritur"

Më: 12 qershor 2024 Në ora: 22:40
Billie Eilish

‘Ghosting’ është ndërprerja e papritur e çdo lloj komunikimi me dikë me të cilin keni një formë lidhjeje, pa i dhënë asnjë lloj shpjegimi. Një dhunë psikologjike që – sidomos sot, në epokën e lidhjeve të përhershme – ndodh shpesh dhe viktimë e së cilës ishte edhe Billi Eilish. "Ishte çmenduri," tha këngëtarja amerikane në podkastin e ‘Miss Me?’, të Lily Allen dhe Miquita Oliver.

"Që nga ajo ditë, ai nuk më ka dërguar asnjë mesazh," shtoi Billie, duke kujtuar episodin që ndodhi dhjetorin e kaluar. “Mendova se ai kishte vdekur. E njihja prej vitesh dhe në telefon një ditë kishim lënë një takim për në orën 15:00. Por, nuk mora më asgjë vesh prej tij”, nënvizoi ylli i lindur në vitin 2001, i cili më pas e pa të dilte me dikë. tjetër. "Unë nuk e dija që njerëzit e bënin këtë gjë."

Me sinqeritet të jashtëzakonshëm, artistja kaliforniane - e cila u bë e njohur në vitin 2015, vetëm 14 vjeç, me këngën ‘Ocean Eyes’ - tregoi gjithashtu se si popullariteti kishte një ndikim negativ në marrëdhëniet e saj. “Kur u bëra e famshme humba të gjithë miqtë e mi, nuk mund të lidhesha me askënd. Ishte e vështirë”. Pika e kthesës dy vjet e gjysmë më parë, në ditëlindjen e tij të njëzetë: “Të gjithë të pranishmit ishin njerëz që i kisha punësuar”.

Një ndërgjegjësim që mori fund kur një nga punonjësit e saj, pasi dha dorëheqjen, nuk i përgjigjej më. “Ishte gjëja më e keqe që më ka ndodhur ndonjëherë. Më bëri të kuptoj se për ta ishte një punë dhe se nëse do të linin punën nuk do të donin të më shihnin më. Kam shumë frikë nga humbja”-tha ajo.

Prandaj, vënia në fokus e situatës e ka shtyrë atë drejt një transformimi gjatë viteve të fundit. “Jam rilidhur me shumë miq të vjetër, jam rilidhur dhe tani kam shoqërinë time. E cila është një gjë fantastike, kur mendoj për të më vjen të qaj nga lumturia”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat