​Këngëtari i famshëm, Don Omar, diagnostikohet me kancer në moshën 46-vjeçare

Mediale Vip

​Këngëtari i famshëm, Don Omar, diagnostikohet me kancer në moshën 46-vjeçare

Më: 18 qershor 2024 Në ora: 18:08
Don Omar

Ylli i muzikës, Don Omar ka zbuluar se është diagnostikuar me kancer.

Ai e bëri njoftimin në një postim në Instagram të hënën, me një foto të asaj që duket se mban një byzylyk spitalor.

Në mbishkrimin e shkruar në spanjisht, këngëtari portorikan tha "nesër" do të jetë i shëruar nga kanceri.

46-vjeçari nuk ka treguar asnjë detaj për llojin e kancerit apo trajtimin që po merr.

Omar përfundoi pjesën e parë të turneut të tij “Back To Reggaeton” nëpër SHBA dhe Kanada në prill dhe do të fillojë pjesën e dytë në gusht.

Ai kishte postuar më parë në Instagram një videoklip të tij duke audicionuar kërcimtarë për shfaqjet e ardhshme.

Omar, emri i vërtetë i të cilit është William Omar Landron Rivera, u bë i njohur në fillim të viteve 2000.

Ai ka publikuar tetë albume në studio që nga viti 2003 dhe është nominuar për Latin Grammy Awards 13 herë, duke fituar dy herë. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat