Sabrina Carpenter thyen rekordin në listat e Mbretërisë së Bashkuar

Mediale Vip

Sabrina Carpenter thyen rekordin në listat e Mbretërisë së Bashkuar

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 00:13
Sabrina Carpenter

Është e qartë se duke punuar vonë, ka qenë e vlefshme për Sabrina Carpenter.

Këngëtarja, 25 vjeçe, është bërë artistja më e re femër që ka arritur numrin një dhe dy në të njëjtën javë në Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo theu rekordin e Kompanisë së Listave Zyrtare këtë javë pasi dy nga meloditë e saj tërheqëse dolën në krye të top-listave, shkruan DailyMail.

“Please Please Please” dhe “Espresso” janë sekreti i suksesit të saj pasi kjo e fundit fitoi vendin e saj si “numri një” për pesë javë rresht.

Melodia e saj tërheqëse u rrëzua në piedestal vetëm pasi kënga e saj e re, “Please Please Please”, u ngjit në vendin e parë vetëm disa ditë pas publikimit.

Përpara Sabrinës, Ariana Grande arriti të njëjtën mbajtje me dy pika në të njëjtën javë kur ishte 25 vjeçe, në shkurt të vitit 2019.

Ariana arriti një sukses të tillë pasi arriti në numrin një me “Seven Rings”, “Break Up With Your Girlfriend” në numrin dy.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat