Hoxhë Fatmir Latifaj i pajton dy familje në Mitrovicë që ishin në hasmëri

Mitrovica

Hoxhë Fatmir Latifaj i pajton dy familje në Mitrovicë që ishin në hasmëri

Më: 3 shtator 2020 Në ora: 22:11
Hoxhë Fatmir Latifaj

Hoxha Fatmir Latifaj, tha se kanë pajtuar disa familje të hasmuara mes vete për shkak të dy plagosjeve.

Bëhet fjalë për familjen Sahiti nga Gushavci me disa familje tjera.

Në ceremoninë e pajtimit mori pjesë edhe hoxhë Asllan Fazliu dhe kryetari Agim Bahtiri.

Fatmir Latifaj është goxha aktiv në aktivitetin e “Pajtimit të Gjaqeve”.

Shkrimi i plotë:

Në këto momente pas jacisë arritem pajtimin e radhës!

Pajtimi i radhes në fshatin Gushavc

Familja Sahiti falë plagesen e dy djemeve Egzon dhe Hakif

Familjeve Shartari Rashan, Shala kopilq dhe Alia Ceraj…

Falenderoj Kryetarin Agim Bahtirin dhe mulla Asllan Fazliu!

Qofshi faqe bardh familja Sahiti!

Me respekt mulla Fatmir Latifaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat