Një shoqatë nga Freiburgu bën me shtëpi një familje në Mitrovicë - Bota Sot
Një shoqatë nga Freiburgu bën me shtëpi një familje në Mitrovicë

Mitrovica

E diel, 18 nëntor 2018

Një shoqatë nga Freiburgu bën me shtëpi një familje në Mitrovicë

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 14:28
Pamje nga shtepia e re

Shoqata Kulturore Shqiptare “Kosova” nga Freiburgu në Gjermani, ka bërë një shtëpi të re një familje nga Mitrovica.

Arife Çitaku me gjashtë fëmijët e saj është bërë  me shtëpi të re dhe çelësat e saj ia ka dorëzuar kryetari i shoqatës Rasim Krasniqi bashkë me kryetarin e Mitrovicës Agim Bahtiri.

Krasniqi tha se shoqata “Kosova” nga Freiburgu, ashtu edhe si shoqatat tjera të shqiptarëve në diasporë po e kryejnë obligimin e vet qe ka ndaj atdheut dhe po bënë përpjekje ëë sado pak të ndihmojë njerëzit në nevojë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test