Ngushëllime për familjen e nderuar Tahirhaj nga fshati Beleg Deçan

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Ngushëllime për familjen e nderuar Tahirhaj nga fshati Beleg Deçan

Më: 5 mars 2022 Në ora: 15:10
Ajmone Tahiraj

Lajmi për ndërrimin e jetës së Ajmone Tahiraj më, 2022-03-04 Nëna e anëtarit të nderuar të BISHZ, Zotëri Saim Tahiraj, veprimtar i çështjes kombëtare dhe bashkëluftëtar i heroit Sali Çekaj.

Në emrin e anëtarësisë dhe kryesisë së BISHZ, u shpremi ngushëllime të sinqerta vëllezërve Tahiraj, familjes dhe mbarë farefisit.

Në këto qaste pikëllimi e dhimbjeje për aq sa është e mundur bashkërisht të ndajm e ndihmojm në përballimin e gjendjes shpirtërore për ta forcuar e tejkaluar dhimbjen e pikëllimin e arsyeshëm .

Në jetë e gjatë jetës në natyrë, çdo lindje është fryt i vdekjes.

Nëse këtë e drejtëkuptojm, dhimbjen dhe pikëllimin më lehtë e përballojm.

Rujtshi kujtimet më të mira për Nënen tuaj të nderuar, paqi qëndresen e arsyeshme përherë pranë e kujtofshi e nderofshi përherë jetën dhe veprën e saj si Nanë qëndrestare në kushte dhe rrethana të jashtëzakonshme gjatë jetës së saj në luftë dhe në paqë...

Dheu i Dardanisë i shërbeft si mbulojë e roje përherë gjatë përjetësisë, me Ju qoftë përherë qëndresa e arsyeshme dhe ruajtshi kujtimet e nderimet më të mira për Nanen tuaj të nderuar.

Për BISHZ

Abas Fejzullahi, kryetar & Dr. Sc. Ahmet Xhigoli, anëtar i kryesisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat