Rama del i sheh korrje - shirjet, por nuk i hipën kombanjës

Prishtina

Rama del i sheh korrje - shirjet, por nuk i hipën kombanjës

Më: 14 korrik 2022 Në ora: 18:24
Përparim Rama

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, sot ka dalë në terren për të parë korrje-shirjet në disa fshatra të komunës që ai udhëheq. Mirëpo i pari i kryeqytetit nuk e ka vazhduar ‘traditën’ e hipjes në kombanjë.

Rama ka postuar disa fotografi në Facebook dhe ka njoftuar se ka përcjellur procesin e korrje-shirjeve të grurit në fshatrat Barilevë e Drenoc.

Ai tha se zhvillimi rural i kryeqytetit vazhdon të jetë prioritet për ta.

“Prandaj do të vazhdojmë t’i përkrahim kultivuesit e kulturave bujqësore në Prishtinë për të maksimalizuar rendimentet e punës së tyre”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat