Asamblisti flet për koordinimin e kryetarit Rama me anëtarët e Kuvendit, ja ku duhet të ketë përmirësime!

Prishtina

Asamblisti flet për koordinimin e kryetarit Rama me anëtarët e Kuvendit, ja ku duhet të ketë përmirësime!

Nga: M.H. Më: 30 shtator 2022 Në ora: 16:30
Komuna e Prishtinës

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, tashmë disa muaj është nën qeverisjen e kryetarit Përparim Rama.

Për të folur për situatën në Prishtinë dhe bashkëpunimin me kryetarit Rama me asambleistët, në një bashkëbisedim me “Bota sot”, ka folur asamblisti Feim Osmani.

Ai u shpreh se koordinimi mesdrejtorive, mosvlerësimi i prioriteteve e deri te ndarja dhe menaxhimi i buxhetit, ka çalime gjithandej.

Asamblisti thekson që më shumë raste pozita po voton me nguti dhe pa plotësuar dokumentacionin e kërkuar me ligj për shumë vendime me çka po humbet shumë kohë duke u kthyer mbrapsht vendimet e miratuara të Kuvendit nga ana e MAPL-së.

Ka çalime gjithandej. Duke filluar nga puna e Kuvendit, koordinimi në mes drejtorive, mosvlerësimi i prioriteteve e deri te ndarja dhe menaxhimi i buxhetit.

Bashkëpunimi në mes anëtarëve të kuvendit nuk është për ta vlerësuar e këtu vlen të theksohet arroganca e numrave dhe përvoja jo e mjaftueshme në hartimin e rregulloreve e deri te mospërfillja e Kuvendit si nga ana e kryetarit po ashtu nga drejtoritë dhe anëtarët e pozitës LDK, PDK. Në shumë raste pozita po voton me nguti dhe pa plotësuar dokumentacionin e kërkuar me ligj për shumë vendime me çka po humbet shumë kohë duke u kthyer mbrapsht vendimet e miratuara të Kuvendit nga ana e MAPL-së si organ i shqyrtimit të ligjshmërisë së vendimeve të kuvendeve komunale”, u shpreh Osmani për “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat