​Komuna e Prishtinës fillon konsultimet për rregulloren e orarit të punës dhe mbrojtjen nga ndotja akustike

Prishtina

​Komuna e Prishtinës fillon konsultimet për rregulloren e orarit të punës dhe mbrojtjen nga ndotja akustike

Më: 17 nëntor 2022 Në ora: 21:18
​Komuna e Prishtinës

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka bërë të ditur se sot për herë të parë është mbajtur seanca e parë e konsultimeve publike për Projekt Rregulloren mbi orarin e punës dhe mbrojtjen nga ndotja akustike në sektorin e gastronomisë.

“U mbajt sot seanca e parë e konsultimeve publike për Projekt Rregulloren mbi orarin e punës dhe mbrojtjen nga ndotja akustike në sektorin e gastronomisë.

Për herë të parë në kryeqytet, më në fund do të krijojmë kushte për bashkëjetesë të shëndetshme mes komunitetit dhe këtij sektori, tepër të rëndësishëm për qytetin.

Bravo për punën grupit punues”, ka shkruar Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat