Abdixhiku njofton se kanë rinisur punimet në “Rrugën A”: U rrëzua vendimi skandaloz të gjykatëses familjare

Prishtina

Abdixhiku njofton se kanë rinisur punimet në “Rrugën A”: U rrëzua vendimi skandaloz të gjykatëses familjare

Më: 21 nëntor 2023 Në ora: 11:31
Foto nga vendi i ngjarjes

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka njoftuar se kanë rifilluar punimet në “Rrugën A” në Prishtinë. Ai  ka thënë se shkalla e dytë e Komerciales ka rrëzuar vendimin skandaloz të “gjykatëses familjare”.

Abdixhiku ka thënë se shkalla e dytë e ka rrezuar vendimin sepse ka qenë joprofesional dhe shkelje e rëndë.

Kryetari i LDK-së ka thënë se vendimet e marra me urdhra politike s’mund të përfundojnë ndryshe.

Reagimi i plotë:

Punimet në ‘Rrugën A’ rinisën sot! 🚧

Shkalla e dytë e Gjykatës Komericiale rrëzoi vendimin skandaloz të gjykatëses familjare. E rrëzoi sepse ishte joprofesional; e rrëzoi sepse ishte shkelje e rëndë.

Vendimet e urdhëresave politike s’mund të përfundojnë ndryshe. Popullistët, me gjithë mllefin e urrejtjen që bartin për punën e tjetrit na humbën veçse kohë. Do të duhej të kishin brenga tjera, do të duhej të kishin qëllime të tjera; sepse vendi ka nevoja plot.

Ne vazhdojmë; ekipit të Kryeqyteti u themi puna e mbarë ju qoftë; e qytetarët e Prishtinës megjithatë nuk do të harrojnë!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat