Rezervati natyror i Velipojës - Bota Sot
Rezervati natyror i Velipojës

Shkodra

Rezervati natyror i Velipojës

Më: 30 korrik 2017 Në ora: 00:43
Velipoja

Pjesë e zonave të mbrojtura në Shqipëri është edhe Rezervati Natyror i Velipojës, i cili gjatë periudhës së komunizmit ishte zonë rreptësisht e ndaluar.

Vitet e fundit, rezervati është kthyer në një zonë të vizitueshme për argëtimin e pushuesve, dhe për njohjen e tyre me vlerat dhe pasurinë e biodiversitetit të tij natyror.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test