Infektohet me Covid mjeku i njohur, dërgohet për kurim në Turqi

Shqipëria

Infektohet me Covid mjeku i njohur, dërgohet për kurim në Turqi

Më: 6 janar 2021 Në ora: 15:09
Arjan Harxhi

Një tjetër mjek i njohur në vend është infektuar me Covid 19. Bëhet fjalë për Arjan Harxhin, një nga mjekët infeksionistë më të angazhuar në luftën kundër koronavirusit.

Mësohet se drejtuesi i spitalit Covid 3 është dërguar në Turqi për t’u kuruar, pasi sipas burimeve koronavirusi i ka prekur mushkëritë.

Mjekët, infermierët dhe personeli shëndetësor janë kategoria më e rrezikuar për t’u prekur nga Covid pasi janë në ballë të luftës me virusin e rrezikshëm.

Nga ana tjetër Komiteti Teknik i Ekspertëve, në konferencën e parë për këtë vit, vendosi të mbajë në fuqi masat kufizuese aktuale, ndërsa unversitetet do të vijojnë mësimin ‘online’ të paktën edhe për dy javë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat