Dritan Leli: Niveli i Vjosës mbërriti në nivele kritike, 7.5 metra në mesnatë

Shqipëria

Dritan Leli: Niveli i Vjosës mbërriti në nivele kritike, 7.5 metra në mesnatë

Më: 26 janar 2021 Në ora: 09:08
Dritan Leli

Reshjet e shiut kanë ‘pushtuar’ të gjithë territorin e vendit gjatë natës. Së fundmi i ftuar në emisionin Wake Up, kreu i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka thënë se situata ka qenë e vështirë në qytetin bregdetar.

Niveli i Vjosës sipas tij ka shkuar deri në 7.50 m, ndërsa limiti është në 8 m.

Shumë zona në Vlorë janë përmbytur duke krijuar probleme të shumta për qytetarët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat