Koalicioni “Aleanca” regjistrohet në KQZ, cilat janë partitë që e formuan

Shqipëria

Koalicioni “Aleanca” regjistrohet në KQZ, cilat janë partitë që e formuan

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 20:35
KQZ

Mbrëmjen e sotme ka mbërritur në KQZ, koalicioni i dytë që do të garojë në zgjedhjet e 25 prillit.

Subjekti zgjedhor mban titullin “Aleanca” dhe partitë që e formuan janë:

Aleanca për Barazi dhe Drejtësi Europiane; Partia me Aftësi të Kufizuara të Shqipërisë; Partia Lëvizja Punëtore Shqiptare; Partia e Reformave Demokratike Shqiptare; Aleanca Demokratike Shqiptare; Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet; Partia për Mbrojtjen e të drejtave të emigrantëve.

Kërkesa e parë për regjistrimin si koalicion zgjedhor për të marrë pjesë në zgjedhjet e 25 prillit është “Aleanca Ora Kombëtare – Emigracioni – Bashkimi Popullor dhe Konservatorët”.

Sigla e koalicionit do të jetë “AOKBPEK” ndërsa partitë përbërëse të këtij kolacioni janë:

-Partia Kombëtare Konservatore Albania;

-Partia Ora e Shqipërisë;

-Partia Emigracioni Shqiptar;

-Partia Bashkimi Popullor i Pensionistëve Shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat