La Londrën për Shqipërinë, a u pendua? Ja si përgjigjet Klajda Gjosha

Shqipëria

La Londrën për Shqipërinë, a u pendua? Ja si përgjigjet Klajda Gjosha

Më: 10 prill 2021 Në ora: 07:18
Klajda Gjosha

Ish-Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’, ku si rrallë herë u fokusua në jetën e saj private më tepër se në karrierën politike.

Vite më parë, Klajda mori një vendim të vështirë. Ajo braktisi Londrën ku jetoi për vite me radhë për Shqipërinë.

E pyetur, nëse ishte penduar për këtë vendim, Gjosha iu përgjigj:

“Në momentin që bëhesh me fëmijë, kupton që jeta në Shqipëri është e pasigurt shpesherë. Ti ke një pozicion pune sot, nesër mund të mos ta kesh. Fëmija nesër duhet të shkollohet dhe mendimi parë është, a është arsimi në standardin e duhur. Ke një problem shëndetësor dhe ti nuk e di nëse do të përgjigjet njeri. Ka momente që e mendoj nëse duhet të vazhdoj jetën time këtu apo diku tjetër. Por për momentin nuk kam hequr akoma dorë.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat