Në kërkim për vjedhje me armë, kapet 33-vjeçari në Kakavijë

Shqipëria

Në kërkim për vjedhje me armë, kapet 33-vjeçari në Kakavijë

Më: 22 prill 2021 Në ora: 12:58
Foto ilustrim

Një person i shpallur në kërkim për vjedhje me armë është kapur ditën e sotme në Kakavijë.

F. K., 33 vjeç, banues në Kurbin ishte shpallur në kërkim nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin

Kakavijë

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja me armë” kryer në bashkëpunim.   Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe për kapjen e personave të shpallur në kërkim, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, kanë kapur shtetasin F. K., 33 vjeç, banues në Kurbin.   Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për veprën penale  “Vjedhja me armë” kryer në bashkëpunim.  Ky shtetas iu dorëzua shërbimeve të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat