Nis gara për PD-në, Harxhi e Kadilli tregojnë vizionin, Basha kërkon besim

Shqipëria

Nis gara për PD-në, Harxhi e Kadilli tregojnë vizionin, Basha kërkon besim

Më: 25 maj 2021 Në ora: 16:30
PD

Fushatën për të marrë mandatin e tretë në krye të Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka nisur nga Berati.

Para mbështetësve ai nënvizoi rëndësinë e votave të arritura kur socialistët i kanë të gjithë pushtetet.

Basha: Është edhe më e madhe se arritjet apo gabimet e gjithësecilit prej nesh por vetëm bashkë me të gjitha arritjet dhe gabimet tona e di se mund dhe do t'ja dalim në krye për ta çuar deri në fund misionin me të cilin e kemi nisur betejën për ndryshim.

Madje për Bashën oferta për bashkëqeverisje është tregues për shkeljet në 25 prill.

Basha: E keni parë, nuk ka as festë as buzëqeshje, ka vetëm dredhira dhe diversione, ftesa për bashkëpunim pa vija të kuqe, pse? Hajduti e di krimin që ka bërë.

Edhe konkurrentët e Bashës paraqitën përballë medias platformën e tyre ndërsa kërkuan transparencë në votime.

Kadilli: Kryetarët lëvizin, partia mbetet. Administrimi i partisë duhet të bëhet jo më nga kryetari dhe kryetarët e vegjël por nga një këshill të urtësh me një mandat 6 vjeçar që kapërcen mandatin e kryetarit.

Kulluri: Të vërë në dispozicion të kandidatëve për kryetar të PDSH-së jo më vonë se data 25 maj 2021 listën e plotë të anëtarësisë së PD.

Deklarojnë se janë fitues të zgjedhjeve por shtojnë se në çdo rast do të qëndrojnë në PD.

Kadilli: Përveç meje dhe zotit Basha të tjerët mund të luajnë për numër 2.

Harxhi: Unë garën time e kam me Lulzim Bashën dhe asnjë kandidat tjetër.

Me 13 qershor rreth 80 mijë anëtarë të PD-së do të votojnë përmes sistemit një anëtar një votë mes katër kadidatëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat