Kolegji Zgjedhor shqyrton sot ankimet e fundit për Fierin dhe Elbasanin

Shqipëria

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot ankimet e fundit për Fierin dhe Elbasanin

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 09:20
Foto

Sot Kolegji Zgjedhor do të mblidhet për të shqyrtuar ankimet e Partisë Demokratike për qarqet Fieri dhe Elbasan, ku kërkon pavlefshmëri dhe përsëritje të zgjedhjeve.

Pas Beratit, Vlorës Gjirokastrës, Korçës, Tiranës, Durrësit dhe Shkodrës tashmë janë vetëm dy qarqe të mbetura për t’u shqyrtuar nga Kolegji Zgjedhor, për të mbyllur përfundimisht ankimet e partive politike për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim ankimuan rezultatin për 9 qarqe, fillimisht në KAS e më pas në Kolegj Zgjedhor. M

e përfundimin edhe të Fierit dhe Elbasanit i hapet rrugë certifikimit të rezultatit nga ana e KQZ për të vijuar në shtator me konstituimin e Kuvendit të ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat