Me 2 mina me telekomandë në makinë, arrestohet 33-vjeçari në Fier

Shqipëria

Me 2 mina me telekomandë në makinë, arrestohet 33-vjeçari në Fier

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 10:51
Foto ilustrim

Një 33-vjeçar nga Fieri është arrestuar sot në Fier, pasi u kap me mina të lidhura me telekomandë, gati për shpërthim, në automjetin, me të cilin po udhëtonte.

Shtetasi me iniciale E.J. do të hetohet për trafikim të lëndëve plasëse, helmuese dhe radioaktive.

Njoftimi i policisë:

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e rasteve të trafikimit të armëve të zjarrit e lëndëve plasëse, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë policore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Fier, në bashkëpunim me forcën e posaçme “Shqiponjat”, finalizuan me sukses operacion policor të koduar “Porosia”, si rezultat i të cilit u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

E. J., 33 vjeç, banues në Pezë, Tiranë.

Nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet policore, në vendin e quajtur “Vija e Ngjalës”, në mjetin tip “Benz” me të cilin ky shtetas udhëtonte, iu gjetën 2 elektrodetonatorë të montuar në brendësi të lëndës plasëse të lidhur me celularë, të gatshme për shpërthim të kontrolluar, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Vijon operacioni për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.
Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve plasëse, djegëse, helmuese dhe radioaktive”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat