Matura Shtetërore/ Publikohen rezultatet e provimit për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë

Shqipëria

Matura Shtetërore/ Publikohen rezultatet e provimit për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë

Më: 22 qershor 2021 Në ora: 20:21
Matura Shtetërore

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka publikuar rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

Ky ishte provimi i dytë, pas Gjuhës së Huaj, rezultatet e të cilit u bene publik pak dite me pare.

Ndërkohë maturantët presin rezultatet e provimit të Matematikës, ku pati kontestime, ndërsa Ministria e Arsimit vendosi që të ulte pragun për notën.

Provimi i fundit i maturanteve ishte ai me zgjedhje që u zhvillua në 15 Qershor.

KLIKONI KETU PER TE PARE REZULTATET

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat