Operacioni i shpëtimit nga kampi në Siri, Rama me Çuçin në Liban

Shqipëria

Operacioni i shpëtimit nga kampi në Siri, Rama me Çuçin në Liban

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 16:03
Edi Rama dhe Abass Ibrahim

Kryeministri Edi Rama ka zbarkuar menjëherë në Liban për operacionin e shpëtimit dhe riatdhesimit të 5 grave dhe 14 fëmijëve shqiptarë në kampi Al-Hol në Siri.

Rama premton se nesër gratë me fëmijët do të sillen në Shqipëri.

Ai thotë se operacioni ishte shumë i ndërlikuar dhe u krye falë ndihmës së gjeneralit Abass Ibrahim. Në prani të Ramës është parë edhe ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Bledi Çuçi.

STATUSI NGA EDI RAMA

Beirut, Liban – Për operacionin e shpëtimit nga kampi i ferrit në Al Hol dhe kthimit të fëmijëve e grave të tjera në Atdhe

5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë nga kampet e vdekjes në Siri, nesër në Shqipëri, falë një operacioni të gjatë e të ndërlikuar inteligjence në terren dhe ndihmës së paçmueshme të gjeneralit Abass Ibrahim

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat