Po digjte mbeturinat, por flakët i dolën jashtë kontrollit/ Arrestohet 63-vjeçari

Shqipëria

Po digjte mbeturinat, por flakët i dolën jashtë kontrollit/ Arrestohet 63-vjeçari

Më: 12 gusht 2021 Në ora: 10:06
Foto ilustrim

Një 63-vjeçar u arrestua nga Policia e Fierit këtë të enjte për zjarrvënie.

Ai u kap në flagrancë duke djegur mbeturinat në anë të rrugës Lushnjë-Rrogozhinë.

Për pasojë, zjarri i doli nga kontrolli duke rrezikuar përhapjen në ambientet dhe bizneset që ndodheshin aty pranë.

Zjarret janë tashmë një problem i për Shqipërinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat