Hapet tuneli i pestë tek “Shqiponja”, lehtëson trafikun nga Durrësi drejt Tiranës

Shqipëria

Hapet tuneli i pestë tek “Shqiponja”, lehtëson trafikun nga Durrësi drejt Tiranës

Më: 3 shtator 2021 Në ora: 14:04
Pamje nga videoja

Ditën e sotme është hapur për qarkullimin e automjeteve tuneli numër 5, në nyjen “Shqiponja” në Tiranë.

Lajmin e ka bërë me dije ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku teksa ka inspektuar punimet në Unazën e Re.

Hapja e tunelit numër 5 do të bëjë të mundur qarkullimin e automjeteve që hyjnë në Tirana nga Durrësi, duke lehtësuar kështu qarkullimin.

Ndërkohë janë drejt përfundimit punimet për realizimin e plotë të kësaj vepre e cila i jep kryeqytetit një hyrje të denjë duke lehtësuar trafikun për automjetet dhe lëvizjen për këmbësorët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat