Ambasada ruse njoftohet për vdekjen e 4 turistëve, ja si i gjetën të asfiksuar në sauna

Shqipëria

Ambasada ruse njoftohet për vdekjen e 4 turistëve, ja si i gjetën të asfiksuar në sauna

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 00:35
Foto ilustrim

Ambasada ruse është njoftuar për ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në mbrëmje në një hotel në Qerret të Kavajës.

Dyshohet se 4 shtetasit rusë, - dy burra e dy gra – kanë qëndruar në sauna më shumë sesa lejohet. 

Ekspertët po kërkojnë të zbulojnë shkaqet e asfiksisë. Nëse turistët kanë konsumuar alkool apo ndonjë substancë narkotike.

Policia po merr në pyetje turistët e tjerë rusë që ndodhen në hotel dhe personelin për të mësuar mës shumë për rrethanat e ngjarjes.

Fillimisht turistët kanë vënë re mungesën e tyrë dhe më pas kanë kontrolluar dhe i kanë gjetur të asfiksuar në sauna.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat